ZEC w Wołominie informuje, iż w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wizyty osób z zewnątrz zostają ograniczone do minimum (bramy wjazdowe na teren zakładu zostają zamknięte). W celu załatwienia spraw klientów prosimy o kontakt telefoniczny 22 787 55 80, mailowy sekretariat@zec.wolomin.pl lub z właściwym kierownikiem działu. W sytuacji, gdy do załatwienia sprawy niezbędny okaże się bezpośredni kontakt z pracownikiem ZEC, spotkania będą prowadzone w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu. W trosce o wzajemne bezpieczeństwo przypominamy, że na terenie zakładu obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką oraz dezynfekcja rąk.

Spis telefonów do poszczególnych działów - https://zec.wolomin.pl/strefa-klienta/obsluga-klienta

Najnowsze wydarzenia i ogłoszenia

Przedstawiamy ważne komunikaty dotyczące naszego przedsiębiorstwa

nagłówek

 

Przyczyną podwyżek jest wzrost ceny uprawnień do emisji CO2. Opłaty te ponoszą bezpośrednio przedsiębiorstwa, w tym ciepłownie. Pieniądze trafiają do budżetu państwa, a stamtąd tylko w znikomej części wracają do sektora ciepłowniczego. Dlatego małe i średnie polskie ciepłownie - jak nasza - nie mają środków na modernizację, która pozwoliłaby ograniczyć emisję CO2 i jej rosnące koszty. Dodatkowo, rosną ceny prądu, paliw, podatki, koszty inwestycji i eksploatacji.

 

Wzrost cen uprawnień do emisji CO2 w ostatnim czasie oznacza dla ZEC wzrost kosztów aż o kilka milionów złotych rocznie. W efekcie musieliśmy zrezygnować z części planowanych remontów, jednak obowiązkiem spółki jest dbałość o posiadaną infrastrukturę tak, aby dostarczać ciepło mieszkańcom Wołomina w sposób niezawodny i ciągły, zatem takie przesuwanie niezbędnych inwestycji nie może być regułą.

 

W Wołominie ceny ciepła udało nam się utrzymać na niezmienionym poziomie od 2019 r. Decyzją Urzędu Regulacji Energetyki od 1 kwietnia 2021 r. zmuszeni jesteśmy wprowadzić minimalną podwyżkę, która niestety nie zbilansuje budżetu ZEC i nie pokryje kosztów modernizacji, ale pozwoli nam nadal bez zakłóceń dostarczać ciepło mieszkańcom Wołomina.

 

stopka

Załączniki:
Pobierz plik (ZEC-info.jpg)ZEC-info.jpg741 kB